Už nie som malé dieťa a patrilo by sa zaujať stanovisko.

9. january 2012 at 23:02 | Potterová |  MÔJ MIKROSVET
Viete, nechcem byť právničkou, lekárkou ani učiteľkou, vedkyňou a už ani psychologičkou alebo sociologičkou, ako som to zvažovala počas posledných dní. Odjakživa sa to u mňa striedalo ako u každého malého decka, ktoré chce byť tým, čo práve videlo v telke. A práve tie filmy. Umenie. Mám srdce umelca. Bez knihy v ruke, čaju v tej druhej, filmov - periel našich myslí, a hudby, ó, hlavne hudby by som žiť nedokázala. Posledné roky ma to profesne najviac ťahalo ku filmom. No byť pred kamerou, to nie je to správne miesto pre mňa. Dnes som sa opäť zamýšľala nad svojím osudom. Prišla som na to, že potrebujem prácu, ktorá by ma dokázala zabaviť, bola by mojím druhým domovom, dokázala ma ohúriť a stála by za to aj po tisícoch odpracovaných dní. A prišla som k záveru. Musí, musí, musí sa to týkať umenia, lebo som stratená. Tvoriť niečo každý týždeň JE možno výzva, no ja to risknem. Možno mi ten diplom zo ZUŠky z výtvarníctva nebol ani tak nahovno. Ale ja sa vlastne ani tak veľmi nechcem vydať typickou cestou, nie, bude to niečo lepšie. V Čechách, zemi mé rodné, je plná riť umeleckých vysokých škôl, fakúlt a katedier, roztrúsených po celej krajine. Možno to bude scénáristika, možno vizuálne efekty, možno architekt filmu. Možno to by bolo to správne. A možno to bude niečo iné, niekde inde. Bohvie, kam moje srdce zablúdi. No isté je, že k umeniu. No cítim, že som už na tej správnej ceste, ešte sa rozhodnúť kedy odbočiť. Na čo by ste ma tipli vy?


A ešte, už vôbec mi nejde o peniaze. Vedzte, že nudná práca za to nestojí! Mne len stačí pár dolárov na tie moje knihy, platne, lístky do kina, mať čo-to v chladničke a na účte. Zvyšok si pekne nechajte. Po čom túžite vy?
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Janiss Janiss | Web | 15. january 2012 at 10:27 | React

tak to ti budu držet palce at ti to vyjde :) taky jsem měla takovou vizi, po střední(obchodní akademii) jsem se vydala do brna na filmové obory a pak záchranná filozofie do ostravy a musím říct, že ze 3 přihlášek co jsem si podala tak jsem po přijímačkách letěla jak špinavý hadr:D nechtěli mě a kde jsem skončila? Na příšerný Obchodní fakultě, kde se zabývám jen ekonomii a marketingem, 2 věci které ze všeho nesnáším:D nebýt tam v mém oboru(socílání management) předměty, které souvisí s dějinami a nebo sociologii tak si rovnou hážu oprátku :)

2 xoxo_Lady xoxo_Lady | Email | Web | 15. january 2012 at 11:44 | React

Zajímavé zamyšlení. Já s ním souhlasím, ani já si bez umění nedokážu svůj život představit. Umění je obrovský smysl života a najde se v něm skoro každý. A kdo ne, toho lituju.
Naše rozhodnutí a sny se často mění, ale myslím, že pokud jsi došla k takovému zamyšlení, pak je tvá cesta docela jasná a z tvého článku cítím, že snad i správná. Nezbývá mi nic jiného, než ti držet palce, jsem zvědavá, kde se nakonec ocitneš.;)
Co se týče mě, já jsem už od sedmé třídy rozhodnutá, že budu psát. Když se mě někdo zeptal, co, řekla jsem, že mi to je úplně jedno - hlavně, že budu psát!:-) Teď jsem si ale jistá tím, čím přesně bych se ve svém psaní chtěla zabývat.
Jeden velmi významný člověk mě přetáhl k psychologii a já jsem jí dost pohlcená. Pokud bych někdy v budoucnu chtěla o něčem napsat, pak by to bylo z hlediska psychologie. A celkově, psychologie mě dost zajímá a chtěla bych se jí věnovat snad i jinak než v knihách.:-)

3 Ash Ash | Web | 20. january 2012 at 14:49 | React

Krucinál, to je ale dobrej layout! Poklona.

4 Potterová Potterová | Web | 20. january 2012 at 19:01 | React

[1]:,[2]: Ženské, ďakujem vám za podporu! už som si našla aj školu, ale... ehm, asi budem musieť vylúpiť banku alebo sa dať na prostitúciu, ha, lebo školné v zahraničí je neskutočné. Kiežby boli školy zdarma.

[3]: Neverím, man, a ďakujem! :) Ja milujem tie tvoje, ten na layfore je neskutočný!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama